laboratorní diagnostika a veterinární poradenství pro malá zvířata po celé České republice i v zahraničí.

PORADENSTVÍ NONSTOP | PORADENSTVÍ ZDARMA

Poradna

VAŠE DOTAZY
ptejte se

Příběhy pacientů

VAŠE DOPISY
příběhy, poděkování
PODĚKOVÁNÍ
KUKI

Vaše příběhy

PODĚKOVÁNÍ

Téměř s každou nově příchozí kočkou do naší domácnosti a do našeho chovu jsme se bohužel setkávali s nějakým zdravotním problémem, který jsme museli dřív nebo později řešit.

Moje první setkání s Mgr. Kellnerovou bylo před několika lety, kdy jsem se na ni obrátila o pomoc. Veterinární lékař, kterého jsme tehdy navštěvovali, nedokázal úspěšně léčit naší kočce stomatitidu a až ona mi vysvětlila, že je potřeba provést stěr. S výsledky stěru jsme přišli za veterinářem, který nedokázal nic jiného než uraženě reagovat a nepěkně mluvit o paní Kellnerové. Ten den jsme u něj byli naposledy !

Od té doby máme skvělého veterináře a ještě skvělejší pomocnici - paní Ditu Kellnerovou. Je ochotná poradit, do problému konkrétního zvířete se vcítit a problém rychle vyřešit.
Díky ní už dávno víme, že každou novou kočku je nejdřív potřeba vyšetřit, jaké blahodárné účinky má např. koloidní stříbro nebo Colostrum, že před každým krytím je třeba provést stěr, apod.
Díky vyšetřením prováděným v této laboratoři také víme, že naše kočky jsou zdravé a dostávají dle jejích rad ty nejlepší přípravky na podporu imunity.
Paní magistra nám radí ohledně prevence, léčby a vyšetření. Jsme vděční, že máme takovou odbornici i v naší brněnské organizaci.

Každému můžu vřele doporučit služby její laboratoře, protože způsob diagnostiky u nich je kvalitní, její přístup je lidský a plný pochopení.

Nikola Arcanidu, BrnoKUKI

Nejmladšího člena naší kočičí smečky jsem úplně náhodou uviděla v nabídce podzimních koťat k darování.
Malá světloučká kulička s obrovskýma modrýma očima. No, byla to láska na první pohled, pár telefonátů a za dva dny už jsem svištěla vlakem na Rychnov nad Kněžnou.
Koťátko jsem přebírala v autě na parkovišti, jeho majitel nevěděl nic o odčervení, lilo jako z konve, ale já jsem byla v sedmém nebi, vezla jsem si malinkatou Abbynku.

Doma už broučka všichni čekali, někteří zvědavě, jiní hladově. Máme dvě labradorky, ale při páté kočce už seznamování trvá jen chvíli. I tak musel být zatím zvlášť v kleci.

Druhý den u veterináře přišla sprcha. Abby je moc hezký kluk a určitě nemá osm týdnů, jak tvrdil majitel. No, já jsem se koťátku v tom autě nepodívala pod sukýnku! No co už, tak máme třetího kocourka.
Kuki dostal odčervení, Convenii, protože se zdálo, že je trochu nastydlý a byl otestovaný na F-nemoci. Pak jsme ho konečně vypustili z klece mezi ostatní.
Prcek vážil 450 gramů po jídle, krmení se hlasitě dožadoval v pravidelných intervalech ve dne v noci a utěšeně se zakulacoval až na 600g.

Ale asi po dvou týdnech ztratil chuť k jídlu, pospával a z čiperného koťátka se stal upatlaný uzlíček. Pčíkal, zvracel, začalo mu slzet levé očičko a teklo mu z levého ouška. Nakonec jsem ho začala krmit stříkačkou, protože nejedl už vůbec, nepil, jen spal a zhubl na 350g.
U veta mu přepíchli další Convenii, zavodnění, a dostal injekce Enroxilu domů na 5 dní.
Rýma se trošku zlepšila, ale pořád nic nejedl, ouško měl celé ulepené a už chtěl jen spát.

Tehdy jsme emailem kontaktovali laboratoř Sevaron s prosbou o vyšetření. Bleskově došly poštou odběrovky na výtěr nosíku a oček. Během pár dnů už byly výsledky i s citlivostí na ATB. Prokázala se Bordetella.
Pak už to šlo hladce. Prcek dostal u veterináře Amoxiclav v sirupu, který bral celkem 25 dní.
K tomu užíval speciální terapii na povzbuzení imunity, sestávající z koloidního stříbra, Aloe Vera, kolostra, Reishi a dalšího.
Sotva se mu trošku ulevilo, začal se papání ze všech sil dožadovat a dělá to pořád, sotva slyší pohyb v kuchyni. Je to dost legrační, naše zlatíčko totiž nemňouká, jeho hlásek připomíná vrtačku v nízkých otáčkách.

Teď je z něho hezoučký kocouřík, má něco kolem roku, je drobounký, ale plný energie a všechny lumpárny se už stihl doučit od ostatních.

Děkujeme za našeho Kukíška.
Mějte se moc hezky

Romana Giblová


« zpět

Sevaron Poradenství s.r.o., Blanenská 2034/12b, 664 34 Kuřim, laborator@sevaron.cz 

Copyright © Sevaron Poradenství s.r.o. | design & update : Nikola Arcanidu