laboratorní diagnostika a veterinární poradenství pro malá zvířata po celé České republice i v zahraničí.

PORADENSTVÍ NONSTOP | PORADENSTVÍ ZDARMA

Doporučujeme

COLOSTRUM
popis výrobku
ALOE VERA
popis výrobku
GAMAVITE
popis výrobku
PHOSPRENYL
popis výrobku
SALMOZAN
popis výrobku
MAXIDINE
popis výrobku


Přírodní léčiva

Colostrum

Colostrum (kolostrum) je zjednodušeně řečeno „první mateřské mléko“. Po narození je mládě, které bylo v těle matky chráněno jejím imunitním systémem, bez ochrany – imunity. Tu potřebuje rychle získat a tak se děje právě díky colostru. Kolostrum však není prospěšné pouze pro mláďata. Naopak, jeho účinky ocení i dospělý jedinec.

Historie colostra sahá hluboko do minulosti. Například Indické kmeny užívaly colostrum již před několika tisíci let, což dokládají nálezy chrámových fresek a staré indické příběhy.

Složení dobytčího a lidského kolostra je z 99% totožné, což je dáno podobností prostředí, ve kterém se dobytek a lidé pohybují. Důležitá je však kvalita zpracování, protože je důležité, aby se při něm zachovaly citlivé látky.

Použití Colostra je velmi široké neboť příznivě působí na imunitní systém, růst svalů, obnovu buněk a celkovou regeneraci organismu. Ujasněme si konkrétní situace, komu a při jakých problémech může Colostrum pomoci.

Colostrum je díky svému složení mimořádně účinné při léčbě bakteriálních a virových průjmových onemocnění a zánětů. Colostrum je také vhodné podávat po léčbě antibiotiky, která mimo vetřelců zabíjí i přátelské bakterie, mezi které patří samozřejmě i bakterie osidlující střevo.

Zdroj : www.colostrum-info.cz/Aloe Vera

Aloe pravá (aloe vera) je rostlina známá svými výraznými hojivými účinky. Své využití tak nachází v mnoha oblastech, především však v medicíně a kosmetických oborech. Aloe vera je vlastně sukulent - jednoděložní víceletá rostlina, která pochází ze severní Afriky. Pro své pozitivní dopady na zdraví byla využívána již starověkými civilizacemi v Egyptě a Řecku. Dnes se kromě afrických pouští vyskytuje také na Kanárských ostrovech, ve Španělsku, Itálii, Francii a v dalších státech v oblasti Středozemního moře. Obecně rod aloe zahrnuje přes 400 druhů rostlin. Některé z nich se pěstují také u nás v Čechách, a to jako okrasné pokojové sukulenty.

Na rostlině aloevera jsou právě tím nejzajímavějším již zmíněné pozitivní účinky na náš organismus. Z aloe vera se zpracovávají především listy, které obsahují hojivou šťávu. Tyto složky můžete používat v sušené, konzervované nebo čerstvé podobě. Léčivé účinky aloe vera je pak možné sledovat při vnitřním i vnějším použití.

Aloevera obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E, niacin a cholin. Z minerálů se v rostlině nachází hořčík, mangan, zinek, sodík, draslík, vápník, měď a chrom. Rovněž obsahuje steroidy, vzácné aminokyseliny, glykosidy, saponiny, polysacharidy nebo mastné kyseliny. Celkem aloe vera obsahuje více než 200 látek prospěšných pro naše tělo

zdroj: www.aloe-vera-prava.cz/Gamavite

Tento přípravek lze zakoupit v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu

Gamavite je složitou směsí obsahující emulgovaný a denaturovaný extrakt placenty, nukleotidy sodíku, aminokyseliny a vitamíny ve fyziologicky vyváženém minerálním roztoku. Lze jej použit na všechny domácí zvířata a mazlíčky.

Gamavite je silný detoxikant a aktivátor metabolismu, imonumodulátor a adaptogen.

Farmakologické účinky:
V případě přípravku Gamavite byla prokázána jeho schopnost aktivovat metabolismus, neutralizovat škodlivé účinky jakýchkoli toxických látek a produktů rozpadu, schopnost normalizovat krevní vzorec a posílit baktericidní aktivitu krevního séra. Přípravek má imunomodulační a biotonické účinky, působí na snížení poporodní úmrtnosti, zvýšení životaschopnosti potomstva, zvýšení svalové energie a odolnosti zvířat vůči stresu a zvýšenému napětí.

Použití přípravku Gamavite
- k preventivní péči a léčbě různých chorob jakožto povzbudivý a imunostimuláční lék
- k léčbě infekčních a invazivních onemocnění (včetně babesiózy), anémie a jakýchkoli případů intoxikace
- za všech pooperačních podmínek
- pro lepší přípravu a adaptaci domácích i jiných zvířat na výstavy, soutěže a na jejich přepravu
- na podporu chovu, účinnost a rychlost oplodnění, jako ekbolikum k vyvolání porodních bolestí a k prevenci poporodních komplikací

Gamavite je kombinovatelný s jakýmkoli jiným lékem, včetně antibiotik, sulfonamidů a antivirových látek.Phosprenyl

Tento přípravek lze zakoupit v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu

Phosprenyl je produkt fosforylace polyprenylu smrkového jehličí, skládající se ze soli disodné a polyprenyl fosfátu.

Farmakologické účinky:
Phosprenyl je účinný proti virům psince, parvovirům, adenovirům koronavirům a mnohým dalším zvířecím virům..

Bylo prokázáno, že Phosprenyl stimuluje přirozenou imunitu, má protizánětlivé účinky, je hepatoprotektivní, a má detoxikační účinky.

Použití:
Phosprenyl se používá jako preventivní nebo terapeutický lék proti virovým infekcím koček, psů (panleukopenie koček, infekční zánět pobřišnice a virová rhinotracheitida, psinka, psí adenovirus a virová hepatitida), telat (herpesvirová rhinotracheitida,virové průjmy) a selat (virová enteritida způsobená koronaviry či parvoviry).

V případě léčby závažných a přitěžujících virových onemocnění se doporučuje podávat lék v kombinaci s antibiotiky, a antihistaminiky, Gamavitem, a běžnými prostředky symptomatické léčby.

V případě preventivních opatření (po kontaktu s nakaženými zvířaty, před výstavami, či před nástupem na dlouhou cestu) by měl být Phosprenyl podáván v jednorázové dávce 2 až 3 dny v řadě.Salmozan

Tento přípravek lze zakoupit v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu

Salmozan je purifikovaným polysacharidem somatického O-antigenu Salmonelly.

Farmakologické účinky:
Salmozan podporuje buněčnou a humorální imunitu, aktivuje makrofágy, zvyšuje odolnost vůči infekcím způsobeným patogenními mikroorganismy, a má adjuvantní účinek.
Účinek Salmozanu se zakládá na jeho schopnosti aktivovat buněčné a humorální faktory přirozené imunity. Podpůrný efekt je dlouhodobý. Jednorázová injekce Salmozanu zvyšuje odolnost vůči infekcím.

Použití Salmozanu současně s vakcínami stimuluje imunitní reakci a prodlužuje specifickou imunitu.

Při použití Salmozanu pro léčbu infekčních onemocnění spolu s antibiotiky bylo prokázáno výrazné zlepšení jejich léčebného účinku.

Použití:
Salmozan se používá ke stimulaci vrozené odolnosti vůči infekcím způsobeným patogenními mikroorganismy (Salmonella spp., Staphylococcus spp., Proteus spp., Escherichia coli., Klebsiella pneumoniae, Lysteria monocytogenes, Bacillus spp.), stejně jako k preventivní péči a léčbě bakteriálních a virových infekcí u domácích zvířat, dobytka a dalších zvířat.Salmozan se také používá k léčbě dýchacích cest (zánět průdušek, zápal plic), a k léčbě kožních, ušních a urogenitálních onemocnění (pyometra, balanopostitis).Maxidine

Tento přípravek lze zakoupit v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu

Maxidine je vodní roztok germánia bis (piridin-2,6-dikarboxylát).

Farmakologické účinky:
Maxidine má antivirové a imunomodulární účinky.

Bylo prokázáno, že Maxidin stimuluje přirozenou odolnost, má protizánětlivé a detoxikační účinky a působí na vyvolávání interferonů.

Maxidine je silným stimulátorem růstu chlupů a kožešiny.

Použití:
Maxidine se používá jako imunomodulační lék při oslabení imunity u koček a psů, způsobené infekcemi, intoxikací, po ozáření, stresu atd.

Maxidine je také využíván při léčbě virových infekcí (calicivirus, rhinotracheitida, panleukopenie koček, psí adenovirus a virová hepatitida ), demodikózy, dermatitidy a alopecie různého původu.


« zpět

Sevaron Poradenství s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 Brno, tel.: +420 541 426 376, fax: +420 541 426 371, laborator@sevaron.cz 

Copyright © Sevaron Poradenství s.r.o. | design & update : Nikola Arcanidu